Szanowni Państwo,
z uwagi na panującą sytuację, termin realizacji zamówień może ulec wydłużeniu.
W przypadku złożenia zamówienia, informację o przewidywanym terminie wysyłki otrzymają Państwo drogą e-mailową.
Kontakt BHP

Kontakt BHP

tel. kom. 607 403 005

tel. kom. 721 910 920

kontakt-bhp@hfcd.pl

Uzdatnianie sprężonego powietrza w przemyśle

Powietrze, które nas otacza jest zanieczyszczone cząstkami brudu, oleju, wody itp. Podczas przebiegu sprężania powietrza dochodzi do zagęszczenia zanieczyszczeń. Tego rodzaju  zanieczyszczania wpływają na powstawania wadliwych produktów i awarii systemów sterujących, ponoszenie wysokich kosztów konserwacyjnych, przedwczesnego zużywania części. Przez c sprężone powietrze ulega uzdatnieniu poprzez zastosowanie osprzętu.

Proponujemy następujące urządzenia renomowanych firm europejskich:

 • Filtry sprężonego powietrza – filtry dokładne, wstępne, odolejające, węglowe, które pozwolą oczyścić sprężone powietrze bezpośrednio pod wymagania żądanej klasy czystości oraz użytkownika. Redukują koszty napraw, zwiększają wydajność, zabezpieczają narzędzia.
 • Osuszacze chłodnicze, oferują prostą automatyczną pracę, niskie zużycie energii, czynnik chłodniczy przyjazny dla środowiska oraz łatwo dostępny spust kondensatu pracujący bez strat sprężonego powietrza
 • Osuszacze adsorpcyjne – wydatek od 0,1 do 242 m 3 /min, ciśnieniowy punkt rosy -20 o C, -40 o C i -70 o C. Osuszacze regenerowane na zimno i na gorąco, Sprawdzone technologie, które redukują koszty i gwarantują utrzymanie punktu rosy na określonym poziomie.
 • Chłodnice końcowe – pozwalają na obniżenie temperatury sprężonego powietrza i wykroplenie do 80% kondensatu.  Przepływ powietrza od 1 do 200 m 3 /min. Chłodzone wodą lub powietrzem.
 • Separatory cyklonowe – eliminują do 99% wykroplonego kondensatu w sieci sprężonego powietrza, przepływ powietrza od 1 do 210 m 3 /min,
 • Dreny kondensatu– mechaniczne pływakowe wewnętrzne i zewnętrzne, zawory ręczne, czasowe i elektroniczne, przepływy dostosowane do instalacji sprężonego powietrza od 5 do 2490 m 3 /min.
 • Separatory oleju z wody – pozwalają spełnić wymagania norm o dopuszczalnej resztkowej zawartości oleju w kondensacie wykroplonym ze sprężonego powietrza. Separatory są dobierane do  warunków otoczenia i projektowanej instalacji.
 • Agregaty wody lodowej – dają pozwolenie na wzrost zdolności produkcyjnej, minimalizację kosztów poprzez zapewnienie wody do chłodzenia technologicznego o niskiej temperaturze. Moc chłodnicza od 1,8 do 360kW.

Dodatkowo proponujemy:

 • Zbiorniki sprężonego powietrza – niwelują skoki ciśnienia w instalacji, wstępnie schładzają sprężone powietrze i zbierają wodę i kondensat olejowy. Konstrukcja pozioma lub pionowa o pojemności od100 do 30.000 l.
 • Instalacje sprężonego powietrza – wykonywane i projektowane na wymiar zgodnie z potrzebami klienta. Wytwarzane są z tworzyw sztucznych lub stali, w zależności od technologii na złączki wtykowe lub zgrzewane i skręcane.
 • Pomiary zużycia sprężonego powietrza oraz kompletne analizy optymalizacji instalacj sprężonego powietrza dla zakładów przemysłowych.